Forum za društvena bića
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
mobius
mobius
User

Još jedan “neobičan” forum Empty Još jedan “neobičan” forum

on Sun Sep 08, 2019 3:45 am
Primjetio sam zanimljiv fenomen (skupa sa drugima)

Hrvati u Hrvatskoj slijede devizu “ne možeš ti mene toliko malo platiti koliko malo ja mogu raditi”.

I to ne bi bilo ništa neobično, još jedna sorta balkanske stoke - da Hrvati nisu iznimno cijenjeni radnici izvan Hrvatske. Ako se uzmu troškovi smještaja, prijevoza, porezi, ma život općenito, ni puno veća plaća to ne tuče, standard je isti.

Namjera je kroz ovaj pdf savjetovati i radnike i poslodavce kako da optimalno rade, odmaraju, zašto radom na crno kradu od sebe, koja su radnička prava, koja nisu radnička prava, kako se ponašati na radnom mjestu itd.

Nisam to vidio na drugim forumima, a u radu i radnoj etici se nalazi ključ bogatstva jedne ekonomije.

Dakle, presudno Smile
metilda
metilda
User

Još jedan “neobičan” forum Empty Re: Još jedan “neobičan” forum

on Sun Sep 08, 2019 4:55 pm
zanimljiva tema naravno
kako sam i sama bila poslodavac znam koliko je važno imati zadovoljnog radnika
moji radnici su bili dobro plaćeni a na poslu im nisam popovala nego su oni sami izabrali svojevrsnog šefa i odredili hijerarhiju međusobnih poslovnih odnosa
susretala sam ih sa poštovanjem jer su oni bili ti koji su mi svojim radom donosili dobit i zbog toga su i oni mene poštivali
bili su odani u tolikoj mjeri da me nisu napustili ni u danima kad je zbog nelojalne konkurencije i jalnih prijava poreznoj upravi firma počela propadati

e sad, da usporedim ovo sa stanjem u našem turizmu prije negoli se dogodilo osipanje radnika i manjak radne snage
na jadranu je glavna radna snaga ona sezonska i to oni koji dođu i trebaju smještaj..
malo je onih turističkih poslovnih subjekata koji su osiguravali smještaj dostojan čovjeka uz adekvatan standard ..
međutim , osiguravali su ga, posebno hotelske kuće
osiguravali su i hranu za radnike, koliko znam dva obroka
tko je želio uštedjeti mogao je uštedjeti a ne trošiti zarađeno
ali moralo se dobro potegnuti za plaću koja je za nekvalificiranog konobara iznosila oko 7 tisuća kuna + manča
i pitanje je zašto su ljudi odlučili otići raditi u inozemstvo za u konačnici isti prihod budući da je za viši standard stanovanja potrebno izdvojiti i više novaca
prijateljičina kćer otišla je čuvati djecu (uz stan i hranu) za 200 eura mjesečno..
moje je mišljenje da je putem medija stvorena atmosfera masovne histerije i da su joj ljudi podlegli..
možda se varam, voljela bih da me netko razuvjeri
Admin
Admin
Admin
https://start-hr.forumotion.me

on Sun Sep 08, 2019 5:07 pm
Pa od početka ih se vratilo 60.000

Bio sam vani, i uz odličnu plaću nema računice, osim ako ovdje nisu pod ovrhom.

Nema akumulacije prihoda, kad se plate tekuće obveze, ostaje hladan pogon.

I ne, Hrvatska nije propali projekt. Hrvatska je avion za 90% država u svijetu.
metilda
metilda
User

on Sun Sep 08, 2019 5:15 pm
drago mi je da dijeliš moje mišljenje
istina je da postoje mnogi strukturni problemi koje treba pod hitno riješiti.. ali ako da u vladajućim strukturama nema volje za rješavanjem tih strukturnih problema
grijeh struktura je još uvijek prisutan.. koliko će smjena vlasti trebati da napokon nestane..
mislim da je kod nas i gorući problem što jedan dobar dio populacije nije prihvatio Hrvatsku kao državu i da je podriva na sve moguće načine..
taj će problem biti posebno teško riješiti
Admin
Admin
Admin

on Sun Sep 08, 2019 7:39 pm
Nemamo kulturu metilda. Nemamo kulturu države, kulturu rada, osjećaj da kad radimo na crno sebe krademo.

Evo, nedavno su naftna nalazišta u Slavoniji rasparčena na 5 polja i 2 domaća i 2 strana koncesionara. TO je vijest tjedna, a ne nekakvo Uzdolje ili trka za izbore kojih neće biti još 3 mjeseca.

metilda
metilda
User

on Sun Sep 08, 2019 8:30 pm
nije to slučajno
takve teme poput uzdolja, svastike na poljudu, zabrane zds ili slični incidenti pojave se kad vladajući žele sakriti neke strateške odluke ..
baci se kost građanima a ispod žita se doslovno podriva ekonomska stabilnost države
moj je moto bio - jedva čekam kad ću državi moći platiti 100 tisuća kuna poreza..
nažalost nisam dočekala taj trenutak ..
Admin
Admin
Admin

on Sun Sep 08, 2019 8:39 pm
Pa zapravo ''vladajuci'' u Hrvatskoj ne vladaju dogadjajima. Dogadjaje izmisljaju mediji - jedne stisavaju, druge uzdizu.

Veliki dio medija jesu ispostave stranih obavjestajnih sluzbi i organizacija, i vodi specijalni rat protiv Hrvatske.

Hrvatska po tome nije narocito specificna, da si samo vidjela pranje mozgova u SAD-u za vrijeme Obame.
Sponsored content

Back to top